Návštěvní kniha

Máte jakékoliv přání, dotaz, stížnost nebo pochvalu? Pak jste správně v naší návštěvní knize. A protože Váš problém může zajímat i další návštěvníky, bude veřejně zodpovězen konkrétním pracovníkem zoologické zahrady.

Obrazy od slonů

[ Miroslav Moravec 17. června 2016 9:00 ]

Dobry den,

docetl jsem se, ze ve Vasi ZOO maluji zejmena sloni obrazy. Moc rad bych si takóvy obraz koupil. Nanestesti bydlim dost daleko a v blizke dobe se k Vam nedostanu. Neuvazujete prosim treba o zasilani techto obrazu na dobirku?

A pokud ne-nesla by udelat vyjimka a obraz mi poslat? Stacilo by mi poslat par fotek a ja bych si nekolik obrazu urcite vybral. VSECHNY Vase vvydaje a naklady s tim spojene - bych samozrejme uhradil.

A az budu mit cestu kolem-urcite se do Vasi ZOO prijedu podivat. Byl jsem uz skoro ve vsech.Jsem milovnik zvirat a sam mam doma malou ZOO....

S pozdravem

Miroslav Moravec

Jihoslovanská 12

Prostějov

796 01

[17. června 2016 14:46]

Dobrý den,

možné to je, Váš dotaz jsme přeposlali našemu návštěvnickému servisu. Děkujeme za zájem, přeji pěkný den. Petr Kiebel, chovatel slonů

Foto sloni

[ Michal Minařík 11. ledna 2016 17:28 ]

Dobrý den,chtěl bych se optat zda-li je možné se slony/slonem po nějaké rozumné domluvě vyfotit či se dostat do nějakého bližšího kontaktu. Přítelkyně bude mít narozeniny a miluje slony. Kdyby to tedy bylo možné bylo by to fajn. Děkuji za odpověď Michal M.

[11. ledna 2016 23:25]

Dobrý den,

určitě to možné je. Pro více informací se prosím koukněte na www.zoousti.cz , oddíl "zážitkové programy". Budeme se těšit :)

S pozdravem Petr Kiebel, chovatel slonů

Historie chovu slonů v ústecké zoo

[ Václav Kůta 8. ledna 2016 22:26 ]

Dobrý den, zpracovávám si historii chovu slonů v našich zoologických zahradách a narazil jsem na menší problém. V jednom článku se píše, že "Během května a června 1987 byl realizován transport dvou- a tříleté samice Sita II a Delhi lodí z Vietnamu," což jsem pochopil tak, že Sita II dorazila v květnu, a Delhi o měsíc později v červnu. V dalších článcích se ale píše, že obě do ústecké zoo dorazily společně v červnu. Který z těchto údajů je tedy správný?

Děkuji za odpověď a přeju celé vaší zoo hodně odchovů.

S pozdravem V. Kůta

[8. ledna 2016 23:01]

Dobrý den, údaj je myšlen tak, že transport obou slonic probíhal v těchto měsících a obě dorazily najednou do naší zoo v červnu.

S pozdravem Petr Kiebel, chovatel slonů

Velký dík.

[ Magda Láníková 24. srpna 2015 10:06 ]

Srdečně zdravíme Pány Ošetřovatelé Petra a Pavla a úžasné sloničky Kalu a Delhi.Po roce jsme navštívili tyto úžasné sloničky a jejich starostlivé ošetřovatelé. Děkujem za milý, vstřícný a vždy ochotný přístup k nám ,fanouškům slonů.Přejeme Vám i sloničkám hodně zdraví. Ještě jednou moc děkujem.Magda a Jiřina z Ostravy.

[25. srpna 2015 21:41]

Dobrý den, jsme moc rádi, že se Vám u nás líbilo. Těšíme se na příští návštěvu. Mějte se fajn :), Petr Kiebel, chovatel slonů

Delhi

[ Michal 3. července 2015 11:36 ]

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se správné oslovení samice Delhi? Slyšel jsem už Delhi, Deli či Dílí.

Jak je to tedy správně? :)

Děkuji

Michal

[25. srpna 2015 21:39]

Dobrý den, správně je to "Dylí". Občas jí říkáme i "Delino" :) S pozdravem Petr Kiebel, chovatel slonů

28.4 2015

[ Jarka 26. dubna 2015 19:22 ]

Dobrý den dnes jsme byly v zoo u vás moc se nám tam líbilo,slonice úžasné ostatní zvířátka taky máte to tam moc pěkné chtělo by to hrocha, nosorožce,no věcí sortiment zvířat ale i tak superužasní.

[28. dubna 2015 22:23]

Dobrý den, děkujeme za pochvalu, moc si jí vážíme. Nosorožce máme, sice poslední "babičku", ale máme :). A hroch se k nám nakopec nehodí :)

S pozdravem Petr Kiebel, chovatel slonů

Krmení slonů

[ Martin Žabka 5. srpna 2014 13:39 ]

Přístup pánů Jana Javůrka a Jiřího Hanzlíka dělá z již tak krásného zážitku něco nezpomenutelného. Samozřejmě, že svůj velký podíl na tom mají i obě slonice, u kterých jsme díky jejich klidné povaze celkem rychle překonali prvotní obavy a zbyl jen zdravý respekt.

Díky za mnoho zajímavých informací (jak ze života slonů, tak celé ZOO:)) a za příjemně strávené odpoledne.

[6. srpna 2014 16:00]

Dobrý den, děkujeme za pochvalu a jsme rádi, že Váš zážitkový program dopadl přesně tak, jak dopadnout měl. Přeji pěkný den:) Petr Kiebel, chovatel slonů

Děkuji !

[ Pillichová Jana 4. srpna 2014 19:59 ]

Dobrý den,

zdravím Pány Chovatele Petra a Pavla a samozřejmě úžasné sloničky Delhi a Kalu !

Měla jsem tu možnost prožít ve společnosti těchto čtyř báječných bytostí jeden celý den v rámci programu "Jeden den chovatelem". Je to pro mne nezapomenutelný zážitek!

Díky chovatelům, jejich milému, vstřícnému a ochotnému přístupu, jsem se celý den cítila jako jedna z nich a měla jsem pocit, že všechny znám léta:).

Jen díky jejich tvrdé každodenní práci,trpělivosti,vysoké profesionalitě a hlavně lásce, se kterou se Delhi a Kale věnují, jsem mohla já, jako naprostý laik, být slonům tak blízko, jako už nikdy v životě nebudu (ale já se vrátím:)).

Možnost pozorovat souznění a souhru mezi člověkem a tak obrovským zvířetem, kdy slonice ochotně spolupracují a ještě je vidět, že je to těší!!

Moc a moc děkuji za jeden z nejkrásnějších zážitků mého života Delhi, Kale, Pavlovi a Petrovi !

Přeji všem pevné zdraví a hodně sil do jejich společné krásné práce !

Zdravím všechny Jana Pillichová

Ještě vzkaz pro milovníky slonů - Na slony jeďte do Ústí, protože dívat se na ně můžete v každé zoo, ale jen tady se s nimi pomazlíte :))

[6. srpna 2014 16:05]

Dobrý den, děkujeme za hezké poděkování :). Přesně tohoto mají naše programy dosáhnout - ukázat co nejvíce lidem jak je úžasný svět slonů. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo a že se Vám u nás líbilo. Mějte se moc hezky a těšíme se na další shledání :) S pozdravem Petr Kiebel, chovatel slonů

Den chovatelem

[ Lucie M. 1. července 2014 20:52 ]

Moc děkuji Pavlovi a Honzovi za nádherný den a úžasný zážitek :) Bylo to super :)

[6. srpna 2014 16:05]

Ahoj Lucko. Děkujeme za poděkování a jsme rádi, že se ti u nás líbilo, dává to naší práci více radosti a smysluplnosti. Hezké prázdniny a hodně štěstí i v těch dalších dnech ti přejí Kala, Delhi a Pavel.

all is great

[ gscsc 29. května 2014 12:38 ]

Very good site you have maintained here about the protection and good care for the pet and wild elephants. Elephants has been one of the best and most faithful friends to man and it is this small care we can give them back for everything.

http://www.windows8-drivers.com

[6. srpna 2014 16:07]

Thank you...:)